Pianka techniczna – zastosowanie

Polietylen – wielu z nas być może nie zdaje sobie z tego sprawy, że jest to tworzywo sztuczne, z którym spotykamy się na co dzień. To właśnie z niego wykonuje się na przykład torby zakupowe oraz różnego rodzaju opakowania. Jest to materiał, którego skład chemiczny składa się z wodoru i węgla. Ciekawostką jest to, że po raz pierwszy został zsyntetyzowany przez niemieckiego chemika von Pechmana w 1898. To przypadkowe odkrycie zrewolucjonizowało sposób, w jaki dziś pakujemy produkty (po więcej informacji na temat pianki polietylenowej zapraszamy do działu pianka polietylenowa w naszej ofercie).

Jednym z materiałów, które powstaje z polietylenu jest pianka techniczna. W branży opakowań produkt ten uważany jest za doskonałą alternatywę dla styropianu. Dlaczego? Przede wszystkim struktura pianki – delikatniejsza od styropianu pozwala na lepsze zabezpieczenie delikatnych przedmiotów. Jest odporna na wilgoć, wytrzymała i zazwyczaj zajmuje mniej miejsca.

Pakowanie elektroniki – pianka techniczna

Pianka techniczna doskonale sprawdza się przy pakowaniu elektroniki. W dobie rosnącej popularności zakupów w Internecie (czy wiedzą Państwo, że już ponad połowa polskich internautów robi zakupy w sieci?) dobre praktyki w pakowaniu produktów mogą okazać się kluczowe dla wszystkich, którzy zajmują się e-commerce – nie tylko na rynku RTV i AGD.

Jednak pakowanie produktów to nie jedyne zastosowanie pianki technicznej. To świetny materiał izolacyjny – z powodzeniem stosowany w branży budowlanej w ocieplaniu podłóg czy ścian. Warto dodać, że pianka polietylenowa ma także właściwości wyciszające – muzycy, którzy marzą o własnym studiu nagraniowym na pewno coś o tym wiedzą!

Reasumując – pianka techniczna jest bardzo uniwersalna w zastosowaniu. Pozwala na bezpieczny transport delikatnych przedmiotów, ociepla i wycisza. A przy tym jest w pełni bezpieczna dla człowieka i, dzięki opcji recyklingu, przyjazna środowisku. 

Więcej informacji na temat pianki technicznej znajdą Państwo na podstronie oferta w dziale pianka techniczna.