Czy meble można wysłać pocztą (kurierem)?
Niepotrzebne nam już meble często lądują na aukcjach internetowych – są to z reguły aukcje lokalne, a w rubryce „przesyłka” widnieje wyłącznie odbiór osobisty. Taka opcja, niestety, bardzo zawęża nam pole wyboru. Jeśli mieszkamy w Krakowie, a wymarzoną komodę w stylu retro znajdziemy na aukcji sprzedawcy z Bydgoszczy, możliwość wysyłki to dla nas ogromna wygoda, a często też jedyny sposób na zakup. Warto zatem wiedzieć, jakie są możliwości i zasady wysyłki mebli pocztą lub kurierem.
- Jak spakować mebel do wysyłki?
- Wysyłka mebli bez demontażu części
- Jak wybrać najlepszą firmę przewozową?
Pakowanie mebli do wysyłki
Aby ponadnormatywna przesyłka mogła bezpiecznie dotrzeć do odbiorcy, należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Tam, gdzie jest to możliwe, rozkładamy mebel na najmniejsze części – następnie staramy się zmieścić wszystko w poręczne, prostokątne opakowanie. Dla bezpieczeństwa warto owinąć każdą część w papier lub folię bąbelkową. Śrubki i inne małe elementy pakuje się do osobnego pojemniczka i zabezpiecza przed rozsypaniem w trakcie transportu. Zanim to wszystko znajdzie się w pudełku, dla większego bezpieczeństwa warto wyłożyć je styropianem. Warto też pamiętać o umieszczeniu w środku lekkich wypełniaczy (takich, jak zgniecione gazety). Wolna przestrzeń powoduje przemieszczanie się towaru wewnątrz pudełka, co grozi jego uszkodzeniem. Tak przygotowaną paczkę można zaadresować i przekazać wybranej firmie transportowej.
Doskonałą inspiracją do spakowania mebla rozłożonego na części jest Ikea, która właśnie w ten sposób sprzedaje ogromną część swoich produktów. Mając do spakowania kłopotliwy mebel, warto odwiedzić stronę internetową szwedzkiego sklepu i poszukać instrukcji składania podobnych elementów wyposażenia – w ten sposób idealne rozwiązania mamy podane jak na tacy!
Wysyłka mebli bez demontażu części
Istnieją jednak takie meble, których nie da się w żaden sposób „skompresować” lub jest to dla nas zbyt trudne. Odpowiedzią na taką sytuację jest paletyzacja, która umożliwia łatwy i przede wszystkim, bezpieczny załadunek przy pomocy wózka widłowego. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się przewozem towarów wielkogabarytowych, choć tu oczywiście należy liczyć się z większymi kosztami. Koszty takie na pewno warto ponieść, gdy w grę wchodzi piękna, zabytkowa szafa wykonana dla naszego pradziadka przez miejscowego stolarza-artystę. Paletyzacja zapewni takiej szafie stabilność i ochronę przed niespodziankami na drodze – na przykład dziurawą jezdnią – a wykwalifikowana obsługa nie dopuści do powstania najmniejszej ryski na drzwiczkach, czy ściance.
Jak wybrać najlepszą firmę przewozową?
Wysyłanie mebli pocztą lub kurierem nie jest oczywistym rozwiązaniem. Są to z reguły przedmioty o ogromnych gabarytach, bardzo nieporęczne i ciężkie. Okazuje się jednak, że wszystko zależy od sposobu przygotowania przesyłki oraz wyboru odpowiedniej firmy.
Ze względu na gabaryty interesujących nas przesyłek, w pierwszej kolejności warto zainteresować się ceną, ponieważ może ona wynosić nawet kilkaset złotych za jedną paczkę – cena ustalana jest na podstawie jej wymiarów oraz wagi. Jednak nie powinno być to jedynym naszym kryterium; warto dokładnie prześledzić oferty poszczególnych firm i wybrać taką, która ma doświadczenie w transporcie dużych, wymagających ładunków. W innym przypadku grozi nam, że nawet mimo zabezpieczeń, poszczególne ścianki, czy części ulegną zniszczeniu w trakcie podróży niezabezpieczoną furgonetką.
Zajmujesz się wysyłką mebli?
Szukasz producenta opakowań kartonowych, który stworzy materiały opakowaniowe dostosowane do Twoich potrzeb?
Decydując się na wysyłkę mebla, nie należy zapominać o wysokiej jakości opakowaniach, które wytrzymają ciężar znajdującego się wewnątrz produktu. ATK Opakowania posiada ofertę dostosowaną do zleceń realizowanych dla różnych branż, dlatego jest gwarancją dostarczenia szafy, czy komody w idealnym stanie. Po więcej odpowiedzi i inspiracji zapraszamy na naszą stronę internetową.