Poznaj 4 mity na temat folii bąbelkowej.
- Krótka historia bąbelków, które zmieniły świat
- Mity o powietrznych pęcherzykach
- Folia bąbelkowa gdzie kupić?
Folia bąbelkowa zwana także folią pęcherzykową to elastyczne, przezroczyste, plastikowe tworzywo, które znalazło wiele zastosowań w naszym życiu. Zazwyczaj jest kojarzone z branżą wysyłkową, zabezpieczaniem paczek przed zniszczeniem oraz, po prostu, pakowaniem produktów. Znakomicie sprawdza się wtedy, gdy zależy nam na bezpiecznym dostarczeniu delikatnych przedmiotów bez ich uszkodzenia. Te na pozór delikatne, wypełnione powietrzem bąbelki zapewniają świetną amortyzację nawet dla szkła, porcelany, kruchych materiałów, kosmetyków. Wiele firm korzysta z folii bąbelkowej także wtedy, gdy przedmioty mają większe gabaryty na przykład części mebli podczas przeprowadzek czy też ich wysyłki z magazynów.
Krótka historia bąbelków, które zmieniły świat
W 1957 roku dwóch wyjątkowo pomysłowych inżynierów wpadło na pomysł stworzenia trójwymiarowej, wypukłej tapety ściennej, która stanie się modną alternatywą dla dotychczasowych, nudnych tapet. Pomysł ten nie spotkał się jednak z entuzjastycznym przyjęciem, ale wynalazcy nie poddawali się. Próbowali także zastąpić bąbelkami styropian i zastosować je jako izolację cieplną budynku na zewnątrz. Marc Chavannes oraz Alfred Fielding nie doczekali się sławy jako dekoratorzy wnętrz ani budowlańcy, jednak zasłynęli jako prekursorzy folii pęcherzykowej, którą znamy dziś.
Mity o powietrznych pęcherzykach
Mit 1. Wypełnienie paczki papierem/ gazetą tak samo dobrze zabezpieczy paczkę jak folia pęcherzykowa
Folia bąbelkowa dzięki temu, że jest elastyczna wypełnia ubytki i doskonale dopasowuje się do przedmiotu, który nią owijamy. Papier i gazeta nawet jeśli przylegają dość dobrze, to przy nieodpowiednich ruchach/ wstrząsach mogą się przesuwać. Bąbelki się nie odkształcają, są miękkie i elastyczne, dzięki czemu maksymalnie pozwalają wypełnić każdą wolną przestrzeń.
Mit 2. Folia bąbelkowa nie nadaje się do ponownego wykorzystania
Świat coraz bardziej zmierza w kierunku bycia eko i nieustannie zadziwia nas coraz to nowszymi pomysłami odnośnie recyklingu i ponownego wykorzystania z pozoru jednorazowych, plastikowych artykułów. Dzięki temu możemy zamiast wyrzucania jej bezmyślnie do śmieci tworzyć warsztaty plastyczne w szkołach, przedszkolach oraz różnych placówkach, zabezpieczać rośliny w zimie czy też szyby auta przed zamarzaniem w zimie. Wiele zastosowań sprawia, że nie jest to już tylko produkt jednorazowego użytku.
Mit 3: Folia pęcherzykowa ma tylko jeden, nudny kształt kółka.
Kreatywność ludzi nie zna granic, więc by nie było standardowo, wynaleziono już różne rodzaje. Możemy znaleźć, więc kształt uśmieszków i emotikon, napisów, na przykład z okazji urodzin czy też świąt a także walentynkowe serduszka.
Mit 4: Folia bąbelkowa nadaje się tylko do pakowania
Na przestrzeni lat znaleziono wiele bardziej lub mniej zaskakujących zastosowań tego wszechstronnego produktu. W ten sposób możemy przy jej pomocy ozdabiać ciast i ciastka, zastosować ją jako izolację na przykład kempingu, lub ocieplenia blaszaka, niektórzy ratownicy medyczni stosują ją nawet jako ochronę rannych przed wychłodzeniem. Jest także znakomitym sposobem na odstresowanie. Przebijanie pęcherzyków powietrza to świetna zabawa. Ponadto Folia bąbelkowa doczekała się nawet swojego święta. W ostatni poniedziałek stycznia obchodzony jest Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej.
Folia bąbelkowa gdzie kupić?
Możemy nabyć ją tam, gdzie zwykle sprzedawane są materiały opakowaniowe oraz akcesoria do pakowania produktów. Planujesz wysyłkę delikatnych przedmiotów i poszukujesz folii bąbelkowej wysokiej jakości? Sprawdź naszą zakładkę akcesoria do pakowania i wybierz folię pęcherzykową od ATK.
Tak, folia bąbelkowa może być ponownie wykorzystana do różnych celów, takich jak warsztaty plastyczne, zabezpieczanie roślin w zimie, ochrona szyb samochodowych przed zamarzaniem i wiele innych.
Folię bąbelkową można nabyć w miejscach, gdzie sprzedawane są materiały opakowaniowe oraz akcesoria do pakowania produktów, np. w zakładce akcesoria do pakowania na stronie ATK.