Jak należy prawidłowo zapakować części do maszyn rolniczych?
Jak wygląda wysyłka części do maszyn rolniczych oraz maszyn?
Maszyny rolnicze najczęściej dostarczane są do konsumentów na wynajmowanych pojazdach, asekurowane z pomocą taśm spinających polipropylenowych. Jest to zrozumiałe, ze względu na gabaryty oraz ciężar maszyn. Jednak maszyny się psują i wówczas dostarczane części należy odpowiednio zapakować. Niektóre elementy mogą być zaliczane jako przesyłki wielkogabarytowe, z kolei inne zmieszczą się do paczkomatu.
Świetnym przykładem pierwszej możliwości są drzwi do kabiny w traktorze. Przede wszystkim jest to artykuł o nietypowych wymiarach, który ze względu na konstrukcję – tafla szkła o dużej powierzchni – wymaga prawidłowego pakowania. Niezbędne jest zabezpieczenie brzegów drzwi, na przykład z pomocą odpowiedniej kształtki z pianki polietylenowej oraz dopasowane do wymiarów drzwi opakowanie kartonowe, które najlepiej zamówić u producenta opakowań kartonowych.
Części do maszyn rolniczych, które zmieszczą się do paczkomatu, to może być zarówno drobna śruba szpilka, którą spokojnie można zmieścić do paczki o wymiarach 8 x 38 x 64 cm, ale to może być również talerz uzębiony do brony talerzowej. Elementem wspólnym tych dwóch części jest konieczność zapakowania ich w opakowania przemysłowe, dopasowane do wymiarów oraz nietypowej konstrukcji. Gdzie można dostać takie materiały opakowaniowe? W ATK-Opakowania.
Jakie są rodzaje opakowań przemysłowych wykorzystywane podczas przewożenia części maszyn rolniczych?
Dostępnych jest wiele rodzajów opakowań przemysłowych, które są używane podczas przewożenia części do maszyn rolniczych np.: profile opakowaniowe, tektura falista, przekładki, kratownice. Pomocny przy określaniu tego, jakiego opakowania potrzebujemy jest katalog fefco. Znajdują się w nim informacje na temat rodzajów kartonów oraz sposobu ich ułożenia podczas transportu.
Opakowania z katalogu fefco – rodzaje
Do podstawowych rodzajów materiałów opakowaniowych, które znajdują się w katalogu fefco, należą:
Pudła klapowe
Pudła klapowe są to pudełka, które składają się tylko z jednej części. Ich brzeg dolny jest klejony, szyty albo brzegi są połączone taśmą klejącą. Producent opakowań kartonowych wysyła je złożone na płasko, a następnie po użyciu zamyka przy zastosowaniu klap.
Pudła teleskopowe
Pudła teleskopowe składają się z więcej niż jednej części i cechują się istnieniem spodów, które zachodzą na siebie teleskopowo.
Pudła składane i tace
Pudła składane mają jeden format. Dno składa się, tworząc, dwie lub jedną ze ścian bocznych oraz pokrywę. Niektóre wzory pudeł składanych mają zamknięcia, uchwyty oraz okienka.
Pudła wsuwane
Pudła wsuwane zawierają największą ilość części. Można je wsuwać w różnych kierunkach w siebie. Pudła Ta grupa obejmuje także obwoluty dla innych pudeł.
Pudełka klejone jednoczęściowe
Pudełka klejone składają się z jednej części i są dostarczane złożone. Są gotowe do użycia po ich rozłożeniu.
Potrzebujesz nietypowych opakowań kartonowych?
Jak dopasować modele opakowań z katalogu fefco do części do maszyn rolniczych?
Jeśli zdecydujesz się na kupno lub sprzedaż części do maszyn rolniczych, w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o bezpieczeństwo transportowanych przedmiotów. Części do maszyn rolniczych mogą mieć dowolny kształt, dlatego do wysyłki wykorzystaj odpowiednio dopasowane opakowania przemysłowe.
Dla dodatkowej ochrony można użyć np. wypełniacza piankowego. Dzięki niemu części będą amortyzowane. Do zamknięcia pudeł przyda się także taśma samoprzylepna. Jeśli do wysyłki dołączane są bardzo małe elementy, dobrym rozwiązaniem jest zapakowanie ich w małe woreczki strunowe. Przy wysyłce części do maszyn rolniczych, które są delikatne, na kartonie możesz umieścić dodatkowe oznaczenie lub napis np.: „Nie rzucać”. Niezależnie od gabarytów, części do maszyn rolniczych podczas transportowania powinny zostać zabezpieczone w taki sposób, aby nie uległy uszkodzeniu.
Maszyny rolnicze są dostarczane na wynajmowanych pojazdach i zabezpieczane taśmami spinającymi polipropylenowymi ze względu na ich rozmiar i wagę.
Części mogą być pakowane w opakowania przemysłowe, takie jak profile opakowaniowe, tektura falista, przekładki, kratownice, a także różne rodzaje pudełek z katalogu FEFCO.
Do zabezpieczenia części można użyć wypełniaczy piankowych, taśmy samoprzylepnej, woreczków strunowych oraz dodatkowych oznaczeń na kartonach.